- Kulcsprojektek: Magyary Zoltán Tudásközpont fejlesztése
- Indoklás, alátámasztás:
Tata város kulturális intézményének infrastrukturális állapota elavult, leromlott állapota miatt és városképileg is fenntarthatatlan (a 60-as években épült „szocreál” beton épület, mely a Tatai vár közvetlen szomszédságában van), valamint kiesik a város központi területéről, így a látogatók kimondottan csak célzottan keresik fel, nincsenek „betérők”, utcáról belépő emberek. Szolgáltatásai éppen ezért már hiányosak, a város programjai és rendezvényei, valamint a közösségi élet nem ebben az épületben zajlanak. Új épületnek a város szívében elhelyezkedő, szintén felújításra váró „Tiszti Kaszinó” épületet néztük ki, mely 1932-ben épült, Tata központjában található. Hosszú évtizedeken keresztül Tiszti Kaszinó néven, illetve Tiszti Klubként működött. Az épület a város forgalmas és „sétáló” utcáján található, közvetlenül a tó szomszédságában. Az épület első felújítási szakaszában elkészülne a Tudásközpont rész, melyben közösségi kávézó, coworking-re alkalmas tér, közösségi terek, irodák és oktatásra is alkalmas terek kerülnek kialakításra. Az épület megújult állapotában helyet biztosít közösségek, civil szervezetek, innovatív induló vállalkozások vagy start-up kezdemények számára programjaik, rendezvényeik, találkozóik megvalósításához.
- Specifikus cél: Tudásközpont, Közösségi terek és szolgáltatások városa, Gazdasági lehetőségek városa
- A helyi felhívások, támogatható tevékenységek meghatározása:
A művelet keretében támogatásban részesülnek olyan tevékenységek, amelyek integrált, a közösségi művelődés városi szintű megvalósítását célozzák meg. A művelet hozzájárul közösségi kávézó, coworking-re alkalmas tér, közösségi terek, irodák és oktatásra is alkalmas terek kialakításához és működtetéséhez
Önállóan támogatható tevékenységek:
- tudásközponttal kapcsolatos infrastrukturális fejlesztés, felújítás
- kialakításához és működtetéséhez szükséges eszközök és berendezések beszerzése vagy bérlése, ingatlan átalakítások
A TOP 7.1.1.-16 kódszámú felhívás 3.3. pontjában felsorolt „Nem támogatható tevékenységek” nem támogathatók helyi közösségi fejlesztési stratégia megvalósítása során.
- Kiegészítő jelleg, lehatárolás:
A beavatkozási terület az EFOP Együttműködő társadalom 1. prioritási tengelyén belül, a 9. tematikus célkitűzés (A társadalmi együttműködés előmozdítása és a szegénység, valamint a hátrányos megkülönböztetés elleni küzdelem) elérését is célozza. A beruházási prioritáson belül az 1.2 „A család társadalmi szerepének megerősítése, továbbá a gyermekek és fiatalok képességeinek kibontakoztatása” és az 1.3 „Társadalmi együttélés erősítése” intézkedéseken belül „a fiatalok vidéken, helyben maradásának, aktivitásának, valamint az ezzel kapcsolatos disszemináció támogatása és a közösségi szerepvállalás erősítése az önkéntesség, a karitatív munka előmozdítása és a civil társadalom megerősítése által” elnevezésű főbb beavatkozásokhoz kapcsolódik.
- A művelet / helyi felhívás célcsoportja:
A célcsoportból pályázatot nyújthat be Tata városban székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező jogi személyiségű szervezet, mely:
- infrastruktúra felújítás esetén ingatlannal vagy igazoltan legalább 10 évre bérelt ingatlannal rendelkezik,
A helyi felhívás keretében támogatásban részesülnek a tereket már működtető, illetve újak kialakítását célul tűző szervezetek, intézmények.
A beavatkozás végső célcsoportja a szervezetek szolgáltatásai által elért személyek.
- A kiválasztási kritériumok, alapelvek:
- Részletes költségterv benyújtása
- Kizárólag Tata területén megvalósuló tevékenység támogatható
- Engedélyköteles beruházás esetén a kötelező építési dokumentáció benyújtása
- Formálják és hozzák össze a közösséget, erősítsék az együvé tartozást és a helyi identitást és a népesség megtartó erőt
- A művelet megvalósítására elkülönített keretösszeg: 137.724.000 Ft
Ebből nyílt eljárás keretében meghirdetésre kerül: 137.724.000 Ft
- Támogatott pályázatok várható száma 1 db
- Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: max. 724.000 Ft
- A támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 100%-a.
- A művelet megvalósítására elkülönített keretösszeg: TOP-7.1.1-16: 137.724.000 Ft
- Forrás ütemezése: 2019-ben: 137.724.000 Ft
- A megvalósítás tervezett időintervalluma: 2018. november 1. – 2020. december 31.