Agostyán legidősebb lakosa Pöltl Nándor

Agostyán legidősebb lakosát köszöntötte Robozné Schőnfeld Zsuzsanna tatai alpolgármester és Brunner Sándor önkormányzati képviselő. A 90 éves Pöltl Nándor február 28-án ünnepelte születésnapját. Nándi bácsi lányának családjával él és jó egészségnek örvend.

 

Pöltl Nándor tősgyökeres agostyáni, két gyermeke, három unokája és három dédunokája van. Mielőtt nyugdíjba ment, kőművesként dolgozott, hobbija pedig a szőlőművelés volt. Manapság már nemigen jár el otthonról, inkább őt látogatja a rokonság. Lánya, Baudentisztlné Pöltl Erzsébet elmondta, Nándi bácsi már csak ritkán olvas és tévét sem igen néz, de beszélgetni  szeret.

 

Robozné Schőnfeld Zsuzsanna alpolgármester nyújtotta át Nándi bácsinak Orbán Viktor miniszterelnök üdvözlő oklevelét, valamint Tata város ajándékcsomagját is.