Megjelent a Kuny Domokos Múzeum évkönyve

A héten mutatták be a Kuny Domokos Múzeum Közleményei című kiadványt, amely a 2015-ös év összefoglalójaként tartalmaz a térségünkre vonatkozó tudományos munkákat, publikációkat.

A Kuny Domokos Múzeum Közleményei (korábban Komárom-Esztergom Megyei Múzeumok Közleményei címen jelent meg) a megyénk és Északkelet-Dunántúl régészetéhez, történetéhez, helytörténetéhez, néprajzához, valamint képzőművészetéhez kapcsolódó tanulmányokat tartalmazza. Általában olyan témakörök szerepelnek az évente megjelenő kötet írásaiban, amelyeket korábban még nem dolgoztak fel, ezzel is segítve a felsorolt témakörökben kutatókat. Néhány esetben azonban a régebbi, más fórumokon nyilvánosságot kapott publikációk információit vizsgálják felül kiegészítve, pontosítva az adatokat. Mindezért ajánlható a kiadvány azoknak, akik megbízható, pontos és hiteles tudományos munkákat szeretnének olvasni, nem utolsó sorban igényes kivitelben.

Perger Gyula múzeumigazgató, a múzeumban rendezett bemutatón elmondta, hogy a közleményeik sorában már a 21. kötet jelent meg. A kiadvány mindazoknak készült, akik Komárom-Esztergom megye történetének, kultúrtörténetének bármilyen korszaka és tudományos kérdése iránt érdeklődnek, s ezen túl mindenkinek aki nem feltétlenül a megye után érdeklődik , hanem bizonyos szakmai szempontok miatt kíváncsi a térségben folyó kutatások részletei iránt-fogalmazott az igazgató.

A kiadványt László János régész, a kötet szerkesztője mutatta be, részletesen beszámolva az évkönyv tematikájáról. László János, aki ismertette a könyvben szereplő tanulmányokat, a helyszínen elmondta, hogy az évkönyv történetében minőségi változás következett be, hiszen az idén már teljesen színes képállománnyal jelent meg.

Michl József a múzeumi bemutatón megköszönve az évkönyv alkotóinak munkáját elmondta: az önkormányzat számára nagyon fontos az, hogy szakmai és munkatársi szempontból is a múzeumban dolgozók közössége a lehető legmagasabb színvonalon tudja a feladatát ellátni, mert annyi szépség és örökség van még körülöttünk amit jó lenne precízen és pontosan  feldolgozni ahhoz, hogy a jelent is még jobban megértsük. Az évkönyvben megjelent tanulmányok is azért hasznosak és izgalmasak, mert segítenek a mai napot jobban megérteni-mondta a városvezető.

A tatai vár lovagtermében megrendezett kötetbemutató végén a jelenlévő helyi intézmények és egyesületek képviselői a múzeum ajándékaként könyvcsomagot vettek át.