A sátán fattya – színházi bemutató a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából Tatán

A Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából február 25-én 18 órakor Tata Város Önkormányzata és a Tatai Városkapu Zrt. szervezésében a Magyary Zoltán Művelődési Központ színháztermében mutatják be „A sátán fattya” című előadást. 

Kárpátalja 20. századi történelmének legtragikusabb, legtöbb áldozatot követelő időszaka az úgynevezett felszabadulás utáni periódus volt, amikor a munkaképes magyar férfiak tízezreit hurcolták a sztálini lágerekbe, s az itthon maradottaknak el kellett viselniük mindazt a megaláztatást, nyomort, amelyet a szovjet rendszer kényszerített rájuk szocializmus címén. Ezekről a testet-lelket nyomorító évekről vall kisregényében Nagy Zoltán Mihály, aki egy apró magyar falu lakóinak életét ábrázolva tárja elénk a megpróbáltatások, közös és egyéni tragédiák szövedékét. Művének központi alakja egy meggyalázott fiatal lány, akinek mindkét fivére az új kor áldozata lett, s aki hasztalan sóvárog a szerelemre, mert választottját is máshová vezérli kérlelhetetlen sorsa. Nagy Zoltán Mihály kisregényének 1991-es megjelenése jelentős esemény volt a kárpátaljai magyar irodalom életében. A kisregényből készült darabot a Jászai Mari-díjas Árkosi Árpád rendezte. A leányanyává vált Tóth Eszter szerepét a darabban Tarpai Viktória, a Kárpátaljai Megyei Drámai Színház társulatának tagja alakítja. Sorsának énekes és zenés „kísérőjeként” Zanotta Veronika színésznő jelenik meg a színpadon, a darab látványvilágát pedig Ondraschek Péter díszlet- és jelmeztervező alakította ki. "A sátán fattya" a kortárs, modern, közösségi magyar sorsirodalom egyik legkiemelkedőbb, időtálló alkotása.

A tatai előadásra a belépés díjtalan, megtekintése 14 éves kor alatt nem ajánlott. Ingyenes regisztrációs jegy a művelődési központban igényelhető személyesen vagy telefonon a 34/589-555-as számon.

 

CsatolmányMéret
PDF ikon A sátán fattya- plakát.pdf1 MB