Beküldte Ábrahám Ágnes -
Tata Város Önkormányzata ismét megrendezte hagyományos Sportdíj-átadó ünnepségét, amelyen már 15. alkalommal köszöntötték és jutalmazták a város legkiválóbb sportolóit, az edzőket és felkészítő tanárokat. A Kőkúti Általános Iskola tornatermében több mint 300 díjazott, magyar bajnokságon 1-6, és világversenyeken 1-6 helyezést elért sportolót jutalmaztak.
A díjakat Kozmann György az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportért felelős helyettes államtitkára, világ - és Európa- bajnok, kétszeres olimpiai bronzérmes kenus, Bencsik János országgyűlési képviselő, Michl József polgármester és dr. Beró Henrietta alpolgármester adta át. Az ünnepségen megjelent Lázár Ottó a TAC elnöke, a város képviselő-testületének tagjai, bizottsági tagok, a sportegyesületek, szponzorok és támogatók képviselői, és természetesen szülők és családtagok is. A díjátadón fellépett a Fazekas Iskola gyermekkórusa Szabó Imréné vezetésével, zongorán közreműködött Robozné Schőnfeld Zsuzsanna, a Humán és Ügyrendi Bizottság elnöke.
A köszöntő beszédek sorát Kozmann György az EMMI sportért felelős helyettes államtitkára nyitotta meg, aki elmondta, nem tud érzelmek nélkül Tatára jönni, hiszen számos emléket őriz az edzőtáborban eltöltött időkről és a tó körüli futásokról is. Fontos, hogy a sportolók érezzék azt, hogy a város díjazza őket, mint ahogy az is, hogy más sportágak kiválóságaival találkozzanak -mondta Kozmann György, aki gratulált Tata vezetőségének ahhoz, hogy megteremti a városban annak lehetőségét, ami a díjakat megelőlegezi. A helyettes államtitkár hozzátette: a magyar kormány stratégiai ágazatként gondolkodik a sportról, hiszen nagyon fontos, hogy minél több egészséges fiatal és felnőtt ember éljen az országban, ezért komoly támogatási struktúra alakult ki, aminek köszönhetően mára már a sport mögötti infrastruktúra sokat fejlődött, s ez mindenki számára több lehetőséget nyújt az egészséges életmódra.
Aki a kényelmi zónájából hajlandó időközönként kimozdulni, az mindig egyre jobb és jobb eredményeket ér el, a fájdalomzónába bele kell csúszni, a fájdalomküszöböt át kell lépni, és igazából a sportolót és a magáért felelősséget vállaló embert mindig az minősíti és erősíti, hogy a fájdalomküszöbbel képes-e megbirkózni-kezdte köszöntőjét Bencsik János országgyűlési képviselő, aki gratulált a város vezetőségének, és külön köszönetet mondott Michl Józsefnek azért, hogy Tata idén is igen komoly költségvetési támogatást biztosít a helyi sportélet működtetéséhez, és a TAC-al folytatja a sportcsarnok építését.
Michl József polgármester a helyszínen megköszönte a munkát a sportegyesületeknek, és azok vezetőinek valamint szakembereinek, akik hozzájárultak ahhoz, hogy idén 30 sportág legkiválóbbjait köszönthessék. A városvezető külön kiemelte a szülők felelősségét és áldozatvállalását, hozzátéve, hogy a gyermekeik életére odafigyelő szülők nélkül kevés lenne bármilyen támogatás, szakmai munka. Az önkormányzat 2016-ban körülbelül 300 millió forinttal támogatja a helyi sportéletet a város saját adóbevételéből, ezért köszönet jár Tata adózóinak, valamint azoknak is, akik TAO hozzájárulásukkal segítik az itteni fejlesztéseket. A mai nap is bizonyítja a város azon törekvésének helyességét, hogy minden tatai gyerek iskola után vagy sportoljon, vagy valamilyen művészetet tanuljon-mondta Michl József.
A díjazottak idén egy különleges érmet vehettek át, melynek hátoldalán a tatai nagy platán látható, mely 2014-ben az Év Fája lett hazánkban, míg az európai versenyben a 2. helyen végzett. A díjátadó alkalmából megjelent, és a díjazottak névsorát tartalmazó „Sportosan 2016” című kiadványban Michl József bevezetőjében utal arra, hogy a több mint 200 éve az Öreg-tó partján álló fa azt a méltóságteljességet és szilárdságot szimbolizálja, amellyel azok a sportolók is rendelkeznek, akik a végsőkig küzdve nem ismernek lehetetlent.