Beküldte Ábrahám Ágnes -
A tatai Csillagsziget és a Juniorka Bölcsődék szervezésében zajlott a „Bölcsődék Napja” szakmai rendezvény az Új Kajakház Ökoturisztikai Központban.
A találkozóval kapcsolatban Fekete Éva a Csillagsziget Bölcsőde vezetője elmondta: - a program nem csak azért fontos, hogy emlékezzenek az elődökre, illetve azokra akik részt vettek az első bölcsőde megnyitásában, hanem mert erre a napra szakmai összejövetelként is tekintenek. A program összeállításában figyelmet fordítottak a társszakmákra is, a meghívott védőnők, gyermekorvosok, a pedagógiai és a gyermekjóléti szakszolgálat szakemberei is olyan plusz információkhoz juthattak, amelyek segítik a további munkájukat, és lehetőséget adnak a tapasztalatcserére is.
Michl József nyitóbeszédében megköszönte az egész kistérségben dolgozó, pici gyerekekkel foglalkozó szakemberek odaadó munkáját. A városvezető kiemelte:- a családoknak, amelyek az intézményekre bízzák gyermekeiket, nagyon fontos, hogy milyen körülmények között és kikkel töltik el az időt a gyerekeik. Nem könnyű munkáról van szó, de ugyanakkor ennél szebbet, mint a legkisebbekkel foglalkozni, nehéz találni. Ezt a szakmát nem lehet csupán egy munkahelyként felfogni, csak szeretettel végzett, odafigyelő és igazi közösségteremtő odaadással lehet végezni-fogalmazott a polgármester.
A helyszínen külön köszöntötték Fekete Éva intézményvezetőt, aki idén jubilál, hiszen 30 éves közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik. Szintén elismerésben részesült a szakmai nap megszervezéséért Csíkné Mészáros Klára, a Juniorka Bölcsőde vezetője, valamint a Csillagsziget Bölcsődében végzett több éves lelkiismeretes, kiemelkedő munkájáért Farkas Istvánné kisgyermeknevelő.
A Bölcsődék Napjának programjában két szakmai előadást hallgathattak meg a résztvevők. Czeizel Barbara miniszteri biztos, a Budapesti Korai Fejlesztő Központ vezetője, „A korai fejlesztéstől a családközpontú kora gyermekkori intervencióig” és Dr. F. Lassú Zsuzsa, az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar Neveléstudományi Tanszék vezetője, „Gyermekek mentálisan sérülékeny családokban” címmel tartottak előadást.